תפריט ניווט

יצירת קשר

050-6515119

054-3191182

בריקים ובריקים מפירוק - סטון דיזיין

בחירת אבן שיש יוקרתית

אבן שיש היא איכותית, יוקרתית ומרשימה במראה. בכל מקום שאנו רואים אבני שיש מרוצפות, בין אם על רצפות, כחיפוי לקירות או במטבחים, אנו מתרשמים לטובה מהמקום בו אנו נמצאים. השימוש באבן שיש למטרות כגון ריצוף מוכר לנו עוד מימי קדם – סיתות פסלים, בניית ארמונות ומקדשים וריצוף. כיום השיש משמש כחומר גלם לעיצוב החדרים השונים בבית, החל משיש במטבח ועד לחיפוי יוקרתי לקירות הבית.

 

מהיכן מגיע השיש?

מקור אבן השיש הוא באבני גיר שעברו תהליכי התמרה במעמקי כדור הארץ, כתוצאה מהלחץ והחום השוררים שם. בישראל משתמשים במילה "שיש" גם כדי לתאר סלעים שעברו ליטוש כמו גרניט או אבן גיר. אבן הגיר שגוונה צהבהב נחצבת באיזור מכתש רמון, חברון, כרמיאל, כפר גלעדי והגליל ומשווקת כשיש, על אף שאינה אבן שיש. עם זאת, מדובר באבן איכותית מאד המתאימה לחיפוי יוקרתי של קירות מחוץ לבית או בתוכו. אבני שיש מקוריות מיובאות לארץ ממדינות שונות כגון אירלנד, ארצות הברית, בלגיה, הודו ושווייץ. חיפוי שיש לקירות נפוץ מאד בבתים ובדירות, והוא משווה למקום מראה יוקרתי ומרשים.

 

בחירת אבן שיש יוקרתית

עיצוב הבית עם אבן שיש יוקרתית

אבן שיש נחשבת לתוספת יוקרתית לעיצוב הבית בתחום חיפוי הקירות. בחירת אבן שיש יוקרתית מתחילה בהתייעצות עם אדריכל או מעצב פנים, אשר יוכלו לתת לנו הערכה של כמות אבני השיש שתידרשנה לביצוע החיפוי או הבנייה. מאחר ועלותה של אבן השיש היא יקרה, עלינו לתכנן יחד עם איש מקצוע כל פרט, וזאת כדי שנוכל לעמוד בתקציב. עלות עיצוב הבית עם אבן שיש יוקרתית אמנם גבוהה, אולם האבן מאפשרת לנו לנצל את יתרונותיה ובכך מחזירה את ההשקעה. מדובר באבן עמידה וחזקה אשר לא דורשת ניקוי או תחזוקה מיוחדים, לכן ניתן להיות בטוחים שברגע שהשתמשנו בשיש כדי לרצף את הבית, להתקין משטח עבודה במטבח או לבצע חיפוי שיש לקירות – אבן זו תשמש אותנו לכל משך הזמן שנתגורר בביתנו.

 

אבן שיש לעומת חיפוי בריקים לא חשופה לפגיעות כמו שריטות, חום או קור, לחות ועוד, לכן ניתן להיות רגועים אם דואגים שהאבן תינזק.  האם כדאי להשקיע סכום כה גבוה באבן שיש יוקרתית? את יתרונותיה הגדולים של אבן השיש ניתן לראות במהירות – היא מחזיקה לזמן רב, עמידה בפני נזקים רבים ומשווה למקום מראה יוקרתי ומרשים. אמנם מחירה אינו זול בכלל, אולם אם אנו מעוניינים לקבל את האיכות המקסימלית – עלינו לשלם יותר מאשר על חומרי גלם זולים יותר. אנשים רבים משפצים את ביתם או את העסק אחת לכמה שנים, דבר אשר יכול לכלול החלפת ריצוף וחיפוי לקירות. השימוש באבן שיש יוקרתית לצרכים אלו חוסך מאיתנו מראש את הצורך לשפץ את הבית או את העסק, מאחר והמראה הייחודי תמיד רלוונטי.

 

צור קשר
בקרו אותנו בפייסבוק
לחצו לניווט אל סטון דיזיין

 סטון דיזיין - בריקים | אזור תעשייה ירכא | נייד. 054-3191182, 050-6515119 | דוא"ל sami@stone-design.co.il המלצות לבריקים ומידע נוסף

הפעל נגישות

בניית אתרים